O NAŠEM VINAŘSTVÍ


Historie našeho vinařství se datuje do roku 1945, kdy náš děda, Hynek Chovanec, začal obhospodařovat vinice pod Pálavskými vrchy v obci Horní Věstonice. V roce 1947 dokončil vinařskou školu a své nabyté zkušenosti začal převádět do praxe. Postupem let přešly vinice pod družstvo, po roce 1989 zpět do majetku naší rodiny. V duchu našeho dědy i my pokračujeme v jeho tradici a staráme se o naše vinice nejlépe jak dokážeme. Během let se naše vinice rozrostly až na současných 6,5 hektarů, na kterých pěstujeme odrůdy dařícím se v našem krásném a malebném jihomoravském kraji. Naleznete zde Sauvignon, Veltlín, Rulandu, Tramín Ryzlink a mnoho dalších. Poslední dobou na své oblibě získává Pálava pro svou vyšší cukernatost a menší obsah kyselin.

Ročně naše vinařství vyprodukuje několik tisíc lahví. Naše vína dodáváme do vinoték po celé Moravě jak lahvové, tak i sudové. Většina našich vinic není postavena na betonových sloupcích tzv. sochách, ale využíváme dřevěné masivní sloupy z akátu.

Držíme se tradice našich předků a vyrábíme víno tak, abychom je s láskou mohli pít a dívat se přes jeho jiskru na krásnou krajinu, která nás obklopuje.

Našimi standardy jsou:

  1. Vína nenastavujeme vodou ani cukrem.
  2. Nepoužíváme biologicky neodbouratelné postřiky.
  3. Vybíráme pečlivě, aby vinná réva nebyla nezdravá.
  4. Dodržujeme veškeré postupy pro správnou výrobu vína

Přijeďte za námi do našeho vinného sklípku se sami přesvědčit, jak dobrá vína nabízí vinařsrví Chovanec V.I.N.A. s.r.o.. Při kousku dobrého jídla s dobrou zábavou zažijete neopakovatelný moment v přátelské atmosféře. Také nás můžete kontaktovat pro rezervaci sklípku na oslavu jakékoliv události.

FOTOGALERIE NAŠICH VINIC